Kališníci zakončí přípravu na ledě Kadaně

03.09.2018
Ilustrační foto
Litoměřičtí se chystají na poslední zápas letošní přípravy do Kadaně. O účasti Kadaně v letošním ročníku Chance Ligy se dlouho jednalo. Kadaň však zůstává nadále soupeřem Litoměřic nejen pro tento přípravný zápas. Utkání startuje v 17:00 na ledě Trhačů.

Kadaň zůstává týmem Chance Ligy

Kadaňští měli v létě především starosti ohledně jednání o jejich účasti v letošním ročníku Chance Ligy. Po spekulacích, že by se licence přesunula do jiného klubu, však padlo rozhodnutí, že patnáctým týmem Chance Ligy v sezóně 2018/2019 bude nadále Kadaň. Důvodem možné neúčasti v lize byly finanční důvody, ale vyjádření na oficiálních webových stránkách Kadaně zní jasně: „Majitelé akciové společnosti SK Kadaň se na tom dohodli se zapsaným spolkem, který provozuje v Kadani mládež a nově pod něj bude spadat také seniorský A-tým.“

Informace o kádru Kadaně by tak měl být doplněn ještě před startem soutěže. Během období přípravných zápasů však do Kadaně odešli z litoměřického týmu obránce Jan Walter a útočník Filip Helt.

Kadaň se však přes nelehkou situaci utkala ve dvou utkáních s týmem HC Baník Sokolov, ve kterých v obou případech prohrála jasnými výsledky 3:6 a 0:4. V dalších zápasech se utkala s týmem z Klatov, ve kterých už byla úspěšnější. Trhači si poradili s klatovským celkem nejdříve 5:2 a v druhém utkání 5:3.

Litoměřice v závěru přípravných utkání

Kališníkům se z osmi odehraných utkání v rámci přípravy před sezónou 2018/2019 zvítězit v pěti zápasech. Především v posledním utkání na domácím ledě se litoměřickému celku velmi zadařilo, když porazili Klatovy vysoko 7:1. Sedm branek domácích znamenalo hned sedm různých střelců. Po třech bodech za gól a dvě asistence si však ze zápasu odnesli tři hráči Jan Kloz , Markus Korkiakoski a obránce Ondřej Buchtela.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Litoměřicka