Litoměřické děti s tělesným postižením dostaly k Vánocům nové handbiky

13.12.2018
Ilustrační foto
Již tři handbiky (ruční kola) budou mít k dispozici děti s tělesným postižením v Litoměřicích. Starosta města Ladislav Chlupáč předal při pátečním rozsvícení vánočního stromu na Mírovém náměstí dvě nová kola. Pro dětské úsměvy tak město připravilo krásné vánoční překvapení.

První speciální kolo město zakoupilo v září letošního roku a předalo jej Domu dětí a mládeže Rozmarýn v Litoměřicích, kam poputuje i jedno z nově zakoupených. Kola budou v provozu na dětském dopravním hřišti. Druhé zamíří do Centra pro zdravotně postižené Srdíčko.

Litoměřice byly první městem, které pro své děti zakoupilo handbike. Jak uvedl starosta Ladislav Chlupáč, speciální kolo pro děti by mělo být k dispozici na každém dopravním hřišti v celé republice. „Upřímně doufám, že tomu tak bude,“ konstatoval starosta. „Děti s postižením to mají v životě opravdu těžší. Vím, o čem mluvím, nicméně rodiče to mají ještě o kousek těžší, a proto jim radnice připravila společně s Černí koně Litoměřice tento vánoční dárek,“ doplnil tajemník litoměřického úřadu Milan Čigáš.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Litoměřicka