Litoměřický hokejový klub připravil sušenkový zápas, dárečky pro hospic i Hokejové Vánoce

12.12.2018
Ilustrační foto
Hokejisté Stadionu budou v předvánočním čase rozdávat radost i mimo ledovou plochu. Fanoušci se mohou těšit na řadu akcí, které se před nejhezčími svátky roku uskuteční. Nejprve proběhne setkání v Klokánku a litoměřické nemocnici, kde vybraní hráči předají dárky, jež se vybraly při Charitativním týdnu Chance ligy. Poté bude následovat „Sušenkový“ zápas s Frýdkem věnovaný Centru pro náhradní rodinnou péči. V tomto a příští týdnu proběhne sbírka dárků pro litoměřický hospic sv. Štěpána. Prosincové události pak zakončí tradiční Hokejové Vánoce.

Litoměřický klub připravil před Vánocemi řadu pěkných akcí. Fanoušci se na ně mohou těšit v čase, který zbývá do Štědrého večera a vánočních svátků. V rámci Charitativního týdne Chance ligy se pro děti z Klokánku a litoměřické nemocnice vybrala spousta hezkých plyšáků, hraček či knížek.

Na konto Fondu ohrožených dětí a jeho projektu Klokánek navíc poputuje v nejbližších dnech krásná částka, jež dosahuje takřka stotisícové hranice. Byla vybrána díky charitativní aukci, do níž se jako dárci předmětů zapojili takřka všechny ligové kluby včetně Litoměřic a fanoušci jako dražitelé. Vynikajícím obnosem by podle svého slibu měla přispět i společnost Chance. Za každého příznivce, který si v charitativním týdnu našel cestu na stadion, věnuje na konto Klokánku 1 Kč.

Před Vánocemi však přichystal Stadion ještě další dvě charitativní akce. První z nich je událost s názvem „Ježíšek ze Stadionu. Dárečkování pro hospic“. Během úterního večera bude spuštěna týdenní aukce (11. -18. 12. 2018) drobných předmětů, které si přejí pacienti v posledním stadiu nemoci z litoměřického hospicu sv. Štěpána.

Paní Ludmila, Boženka nebo Lucie či pánové Václav a Miroslav si přejí například kosmetické balíčky, dekorativní svíčky nebo malé umělé stromky na výzdobu svých pokojů. Fanoušci si mohou v aukci vybrat, jaký předmět a komu by chtěli koupit. Za peníze získané z dražby se konkrétní dárky koupí a hráči je předají pacientům v hospicu. Přesně těm, kdo o ně žádali. Přebytek financí bude věnován na konto hospicu nebo použit na nákup dalších věcí, které jsou potřeba při péči o pacienty.

Samotní hokejisté se už sami zapojili. Rozbili totiž týmové prasátko a pořídili do hospicu víceúčelový vysavač, který byl velmi potřebný. Předají ho společně s dárky od fanoušků a potěší i svou návštěvou. Hokejoví příznivci, kteří některý z dárků v aukci vydraží, budou mít možnost předat věci společně s hráči a vidět na vlastní oči, jakou radost z nich pacienti budou mít.

Nejbližší domácí zápas proti Frýdku-Místku bude věnován Centru pro náhradní rodinnou péči v Litoměřicích. Pracovníci Centra budou mít u vchodů připravené kasičky, kam fanoušci mohou dobrovolně vkládat drobné finanční příspěvky. Zároveň mohou přinést do připravených boxů pár sušenek, které budou dětem z Centra darovány.

Na začátku utkání proběhne slavnostní předání šeku od Delikomatu, který se rozhodl pomoct Centru finančním příspěvkem i pořádnou náloží sušenek, jejž odveze přímo do Centra. Firma také věnovala krásné ceny pro vítěze sobotní přestávkové soutěže a nejlepší hráče utkání.

Duelu budou přihlížet a fandit i děti a jejich náhradní rodiče z Centra, kteří dostali jako malý předvánoční dárek vstupenky zdarma. Tak neváhejte a zapojte se i tady. Stačí donést sušenku nebo darovat pár drobných.

Poslední akcí předvánočního času budou tradiční Hokejové Vánoce, které se uskuteční ve spolupráci se Zahradou Čech ve čtvrtek 20. 12. 2018 na litoměřickém náměstí. Událost odstartuje u Kalich Areny, odkud v 17:30 vyrazí postranními uličkami směrem k náměstí lampionový průvod vedený fanoušky z fanklubu.

Od 18:00 proběhne krátké setkání s hráči A týmu a jejich autogramiáda. Přijďte si s hokejisty užít příjemný prosincový večer. Určitě to bude stát za to.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Litoměřicka