O středečním odpoledni patřilo Výstaviště páťákům litoměřických základek

12.10.2018
Na středeční dopoledne připravil ÚO Policie ČR Litoměřice společně se Zdravým městem Litoměřice preventivní akci pro všechny páťáky litoměřických základních škol. V rámci projektu "Žáci v bezpečí“ se seznámili všichni přítomní školáci s jednotlivými složkami integrovaného záchranného systému.

Na stanovišti PČR jim hlídka dopravních a pořádkových policistů přiblížila svoji činnost a předvedla jim pouta, neprůstřelnou vestu, přístroj na zjišťování alkoholu v dechu a další pomůcky. Kriminalistický technik popsal dětem svou práci na místě trestného činu, kterou doplnil o oblíbenou praktickou ukázkou zajišťování stop. Zajímavé stanoviště dětem připravili také poříční policisté. Na ostatních neméně zajímavých stanovištích se žáci seznámili s Městskou policií Litoměřice, záchrannou službou a ČČK. DDM Rozmarýn připravil dětem soutěž v jízdě zručnosti na bicyklu. Organizace „Černí koně“ přichystala pro žáky stanoviště, které jim přiblížilo život lidí se zdravotním handicapem. Třešničkou na dortu byla oblíbená ukázka výcviku služebních psů a zadržení nebezpečného pachatele, kterou prezentovala skupina psovodů Vazební věznice Litoměřice.

Nadšení a zvědavost páťáků byla pro všechny organizátory tou nejlepší odměnou. Cíl akce, přiblížit dětem význam a součinnost složek integrovaného záchranného systému, byl bezesporu dosažen. Všichni účastníci si kromě zajímavých informací odnesli také různé preventivní letáčky a pomůcky, které jim pomohou zvýšit jejich osobní bezpečnost.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Litoměřicka