SIGI TEAM Horsta Siegla podpoří litoměřický fotbal

17.12.2018
Pořádání tréninkových fotbalových kempů, hledání nových talentů, benefiční utkání a školení trenérů. To jsou příklady aktivit vycházejících ze spolupráce FK Litoměřicko se SIGI TEAMEM reprezentovaném bývalým vynikajícím fotbalistou a českým reprezentantem Horstem Sieglem. Smlouva o partnerství a vzájemné součinnosti, uzavřená pod patronací města Litoměřice, byla včera slavnostně podepsána v „Galerii Felixe Holzmanna“ na litoměřické radnici.

Významnému aktu byli přítomni jednatel SIGI TEAMU Horst Siegl, předseda FK Litoměřicko Radek Bania, starosta Ladislav Chlupáč a místostarosta Karel Krejza. „Město každoročně finančně přispívá na sport částkou přesahující deset milionů korun. Doufáme, že se sportovci u nás mají dobře a svou spokojenost nám vrátí ve výsledcích a v podpoře dětí a mládeže,“ konstatoval během slavnostního okamžiku Karel Krejza. „Jsem pyšný na město Litoměřice, které sport nejen finančně podporuje, ale také jím žije,“ neskrýval nadšení Radek Bania.

Cílem spolupráce s fotbalovou školou Horsta Siegla je zvýšení zájmu o fotbal ve městě, zejména mezi dětí a mládeží. Hledány budou talentované děti, připravovány tréninkové kempy, modelové tréninky, ale i besedy se slavnými fotbalisty apod. Další plánovanou aktivitou mají být benefiční utkání vedoucí i ke zvýšení diváckého zájmu.

Litoměřický fotbalový klub oslaví v příštím roce 100 let existence a město Litoměřice 800 let. Uskuteční se proto sportovní víkend s kulturní a společenskou dimenzi. Součástí se stane i benefiční zápas místních fotbalistů se SIGI teamem, v jehož dresu se představí řada slavných fotbalových osobností.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Litoměřicka