V Litoměřicích chodí do práce v papučích

09.10.2018
Zaměstnanci Městského úřadu v Litoměřicích přišli do práce v papučích. Připojili se tak k papučovému dni, který odstartoval národní Týden mobilních hospiců. Cílem kampaně je upozornit na možnost pečovat o nejbližší až do jejich posledního dne přímo doma s podporou institucí a služeb.

V Litoměřicích se připojí nejen zaměstnanci městského úřadu, ale také pracovníci knihovny Karla Hynka Máchy, pedagogové a žáci základní umělecké školy i další organizace. „Dnes jsme si do práce nazuli papuče a sdílíme fotografie na sociálních sítích. Přimějeme okolí zamyslet se, proč jsme tak netradičně obuti a předáme poselství o tom, že chceme změnit povědomí o možnosti umírání v domácím prostředí,“ vysvětlil tajemník městského úřadu Milan Čigáš. Papučový den měl premiéru vloni. Letos se do jeho propagace zapojuje 15 mobilních hospiců.

Týden mobilních hospiců vrcholí Světovým dnem paliativní hospicové péče. K tomu se na celém světě připojují vždy druhou říjnovou sobotu tisíce hospicových zařízení, ty české zvou veřejnost na různé akce, ať už se jedná o dny otevřených dveří, koncerty nebo výstavy. Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích se ke kampani zapojí například středeční besedou v knihovně a v sobotu představí své služby na Dni otevřených dveří. Více informací naleznete na webových stránkách hospicu.

Papučový den může podpořit kdokoliv, stačí vyrazit do práce v papučích a nasdílet fotografii s hashtagem #papucovyden na sociálních sítích, která se zároveň objeví na webu www.papucovyden.cz, kde zájemci najdou další informace o kampani.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Litoměřicka